Kursy nauki jazdy dla osób niepełnosprawnych

 

Szkolenie praktyczne przeprowadzane jest na samochodzie z automatyczną skrzynią biegów z dodatkowym oprzyrządowaniem przystosowanym do rodzaju schorzenia. Pojazd ten spełnia wymagania kodów podanych w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 21.04.2004 r.:

 

10.02 – automatyczna zmiana biegów;

20.06 – ręcznie sterowany hamulec roboczy;

25.04 – przyspieszenie sterowane ręcznie;

40.01 – zwykły układ kierowania ze wspomaganiem;

40.11 – gałka na kierownicy z lewej lub prawej strony.

 

Osoby z wadą wzroku

01.06 – okulary lub szkła kontaktowe

 

Program kursu obejmuje:

- 30 godz. zajęć teoretycznych, podczas których m.in. przekażemy nie tylko wiedzę z przepisów ruchu drogowego, ale również zasady postępowania w razie uczestnictwa w wypadku drogowym z ćwiczeniami praktycznymi z udzielania pierwszej pomocy. Poznasz również zadania i kryteria oceny obowiązujące na egzaminie państwowym,

- 30 godz. zajęć praktycznych podczas których m.in. poznasz technikę jazdy, skuteczne metody pokonywania manewrów oraz umiejętności i zachowania umożliwiające bezpieczne kierowanie samochodem.

 

Gwarantujemy wysoki poziom merytoryczny – w szczególności dostosowując kadrę instruktorów szkolących osoby niepełnosprawne.

 

Z uwagi, iż Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego nie posiada samochodu przystosowanego do egzaminowania osób niepełnosprawnych, na życzenie klienta, nasz ośrodek może udostępnić samochód szkoleniowy, w celu przeprowadzenia państwowego egzaminu praktycznego. Tak więc egzamin jest przeprowadzany na tym samym samochodzie, na którym było przeprowadzone szkolenie.

 

Osoby niepełnosprawne zdające egzamin na pojeździe przystosowanym do rodzaju schorzenia, podstawionym przez nasz ośrodek wnoszą 50% opłaty za egzamin praktyczny – państwowy.

Przed rozpoczęciem kursu należy uzyskać orzeczenie lekarskie wystawione przez lekarza uprawnionego do badań kierowców o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdem oraz z odpowiednimi kodami, które określają ograniczenia w korzystaniu z uprawnień lub informacje dodatkowe dot. przystosowania pojazdu do danego rodzaju schorzenia.

 

Badanie lekarskie przeprowadzone przez lekarza uprawnionego do badania kierowców, powinno odbyć się po wcześniejszym spotkaniu z instruktorem w samochodzie, aby określić rodzaj przystosowania.

 

Badania dla kierowców odbywają się w siedzibie LUZ - ul. M. skłodowskiej 8/8

w poniedziałki i czwartki w godz. 16.00-17.30

Rejestracja - tel. 12 423 22 60, 733 780 733

CENA URZEDOWA - 200 ZŁ - LEKARZ PRZYJMUJE PŁATNOŚC GOTÓWKĄ

 

Warto zobaczyć

  • Jak rozpocząć kurs?
  • Mapki
  • Cennik szkolenia
  • Promocje
  • Nauka
  • Jak zdać egzamin
  • Cennik egzaminów państwowych
Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej...